Parada Seniorów 2019 w Warszawie

W samo południe 24 sierpnia ze skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej ruszyła VI Ogólnopolska Parada Seniorów i dotarła do Miasteczka Pokoleń na terenie kampusu UW po około godzinnym przemarszu ulicami centrum m.in. Bracką, Szpitalną, Królewską i Krakowskim Przedmieściem.


Na transparentach uczestników parady czytam między innymi: „Mam apetyt na życie”, „Nie dbam o wiek, dbam o siebie”, „Mam chrapkę na babkę z Raciąża”, a na samochodzie jadącym na czele: „Mamy 10 milionów głosów i nie zawahamy się ich użyć”. W paradzie wzięli też udział celebryci, m.in. Mariolia Bojarska-Ferenc i Robert Janowski.
Seniorzy z całej Polski opanowali centrum stolicy. Gminę Serock reprezentowało 32 osoby.

Na miejscu na uczestników czekało ponad pięć tysięcy miejsc siedzących przy stołach biesiadnych ustawionych w zacienionych miejscach między drzewami na terenie kampusu i stanowiska z jedzeniem, m.in. z mięsem z grilla, grochówką i darmową kawą. Organizatorzy przygotowali również mniejszą strefę paneli dyskusyjnych wyposażoną w parasole i mini-kawiarnię Green Caffè Nero, w której można kupić kilkanaście rodzajów kaw w przystępnej cenie.
O godz. 15 odbył się koncert Krzysztofa Krawczyka, a po godz. 16 „największy międzypokoleniowy dancing w Polsce”, na którym zagrała DJ Wika, w międzyczasie na uczestników parady czekało również wiele innych atrakcji, m.in. poczęstunek, warsztaty kaligrafii i ruchu chi gong, a także stanowiska, w których można było wykonać badania medyczne: spirometrię, pomiar glukozy, ciśnienia i inne. (sw)

Agnieszka Kozłowska: 24 sierpnia pojechaliśmy z Gminy Serock na Paradę Seniorów, do Warszawy. Było pięknie. Starsi z całej Polski zjechali się aby pokazać że ci z większym peselem istnieją i potrafią się bawić. Zachwyciła nas pomysłowość seniorów przebieranki, tańce, poczucie humoru. Nie jeden młodziak zdziwiłby się jak to możliwe. Było cudownie. Na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego ok. 5000 tys. Ludzi tańczyło śpiewało, bawiło się. Opuściliśmy kampus o 17. Nie został ani jeden śmieć. Czy byłoby to możliwe u młodych ludzi. Chyba nie. Co stara szkoła, to stara szkoła. Ale idąc w paradzie od Pl. De Gaulle’a, młodzież nas pozdrawiała chyliła kapelusza przed starszym pokoleniem. Było to urocze i budujące. Wierzymy w młodzież, która w większości jest mądra i wie, co ma zrobić ze swoim życiem. 

Barbara Danis: Uczestniczyłam w tegorocznej Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów, która odbyła się 24 sierpnia w Warszawie.
Osobiście nie przępadam za tego typu imprezami, jednak tam byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.Po pierwsze rozmachem z jakim zorganizowane zostało całe przedsięwzięcie- parada ulicami miasta, piknik pokoleń na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak przede wszystkim zaskoczyli mnie sami uczestnicy.Patrzyłam z przyjemnym zadziwieniem jak wspaniale ludzie wyglądają,bawią się, ile mają dystansu do siebie,polotu, wyobraźni i takiego luzu jakiego zwykle nam brakuje.
Imponująca, wspaniała impreza i wspaniali ludzie.

Zdięcia: PAP/Radek Pietruszka