75. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godzinie 17.00, w godzinę „W” w całej Polsce zawyły syreny. Minutą ciszy oddano hołd Bohaterom, którzy walczyli w Powstaniu, to była symboliczna minuta ciszy i chwila refleksji.

Sprawmy wspólnie, aby 1 sierpnia był dniem pojednania i refleksji, dniem bez granic i uprzedzeń. By był wszystkim tym, o co w sierpniu 1944 roku naprawdę walczyli młodzi ludzie w Powstaniu Warszawskim.

O godzinie 17 w Serocku zawyły syreny upamiętniając moment wybuchu Powstania, a my zebraliśmy się na serockim rynku by uczcić pamięć walczących i tych, którzy ucierpieli w Powstaniu Warszawskim.

Po przybliżeniu rysu historycznego przez Mirosława Pakułę, przedstawiciele władz samorządowych, Rada Seniorów Miasta i Gminy Serock z Klubem Aktywnego Seniora i Serocką Akademią Seniora oraz delegacja uczniów szkół z terenu Miasta i Gminy, przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą poległych w walkach o wolność Ojczyzny. Na scenie zaprezentował się Zespół Teatralny Seniorów DESA działający przy Ośrodku Kultury PomPA z Pomiechówka. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawowała Renata Mulik – dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.(sw)

Zdjęcia Stefan Woźniak