tvpokolenia

Cykl bezpłatnych zajęć o obsłudze narzędzi internetowych

@ktywni seniorzy! Fundacja Zaczyn i BenefitSystems zapraszają na cykl bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla osób 50+ poświęcony obsłudze narzędzi internetowych. Zajęcia odbędą się #NAŻYWO na naszym profilu: TelewizjaPokolenia. Bądźcie z nami
By wziąć w nich udział wystarczy wejść na profil w godzinie odbywania się warsztatów prowadzonych przez lubianego trenera Łukasza Szczepańczyka.


Plan zajęć:
15 luty, wtorek, godz. 16.00-18.00
Bezpieczeństwo w sieci i fake newsy
Na zajęciach dowiesz się jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci i nie zwariować. Opowiemy o tym jak dbać o dane osobowe w sieci, w jaki sposób chronić się przed wyłudzeniami, jak chronić się przed uciążliwymi wirusami. Wyjaśnimy jak odróżniać w internecie treści informacyjne od reklamowych oraz w jaki sposób znajdywać wiarygodne źródła wiedzy i unikać dezinformacji.


16 luty, środa, godz. 16.00-18.00
Elektroniczne konto bankowe dla każdego
Na zajęciach dowiesz się jak mądrze korzystać z wygodnych i tanich płatności internetowych poprzez konto online. Opowiemy co zrobić by bankowość elektroniczna była dla nas w pełni bezpieczna i jak zarządzać licznymi loginami i hasłami.


17 luty, czwartek, godz. 16.00-18.00
E-płatności w internecie
Na zajęciach dowiesz się w jaki sposób robić płatności w internecie za pomocą różnych systemów takich jak DotPay, PayU, BlueMedia, eCard, jak płacić BLIKiem czy poprzez PayPal. Pokażemy jak w trakcie zakupów internetowych wybrać opcje płatności ratalnych czy płatności za pobraniem.


22 luty, wtorek, godz. 16.00-18.00
Filmy i programy telewizyjne w sieci

Na zajęciach dowiesz się gdzie w jakich serwisach bezpłatnie lub odpłatnie oglądać nowe i klasyczne filmy, odnajdywać ulubione programy, wyszukiwać ciekawe treści pasujące do Twoich zainteresowań, jak oglądać transmisje sportowe na żywo. Omówimy takie serwisy jak YouTube, Netflix, HBO, Amazon, CDA czy serwisy głównych telewizji.


23 luty, środa, godz. 16.00-18.00
Robienie zdjęć smartfonem

Na zajęciach dowiesz się jak zrobić dobre zdjęcia, przechowywać je, ulepszać je, katalogować, kasować. Dowiesz się również jak obsługiwać dysk w chmurze, jak przenosić zdjęcia z telefonu na komputer, jak zamówić wydruk zdjęć bez wychodzenia z domu


24 luty, czwartek, godz. 16.00-18.00
Sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu

Na zajęciach dowiesz się jak obsługiwać system e-obywatel czy ePUAP, jak poruszać się po Internetowym Koncie Pacjenta, w jaki sposób wysyłać dokumenty bez wychodzenia z domu.
Zajęcia realizujemy dzięki nieocenionemu wsparciu BenefitSystems
Do zobaczenia na zajęciach na naszym kanale: TelewizjaPokolenia