„Cynamon i goździki” – spektakl poetycko-muzyczny z cyklu Wielcy Polacy

24 sierpnia 2019 r. – Wieczór poetycko-muzyczny z cyklu Wielcy Polacy, o których nie wiesz, że byli Żydami. W nawiązaniu do tradycyjnej korzennej kuchni bliskowschodniej pt. „Cynamon i goździki” odbył się w ostatnią sobotę sierpnia na serockim grodzisku „Barbarka”. Wśród pochodni i blasku świec, przy aromatycznym czulenie i cymesie popijając kawę z kardamonem przypomnieliśmy sobie wielkich polskich pisarzy i poetów pokolenia międzywojennego, którzy byli Żydami oraz ich wspaniałą twórczość. Poezję oraz prozę przybliżyli nam mieszkańcy Miasta i Gminy Serock.
Podczas recitalu w wykonaniu uznanych muzyków pianisty – Michała Junga oraz skrzypka – Łukasza Parchety usłyszeliśmy m.in. utwory F. Chopina. Habanera G. Bizeta, polonez Wieniawskiego czy Błękitna Rapsodia G. Gershwina.

Wydarzenie zorganizowane: Pracownia Artystyczna Mecholówka prowadzona Bogusławę Żaczkiewicz pod Patronatem Miasta i Gminy Serock oraz Muzeum POLIN w Warszawie, przy udziale Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Instytutu Muzyki Dawnej.

Tekst i zdjęcia Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

Wśród wykonawców członkowie Rady Seniorów