CZARNY PIĄTEK

Potrzebujemy Was! Udostępniajcie, informujcie, wspierajcie, bądźcie 23 marca na #CzarnyPiątek. Apel organizatorek Strajku Kobiet, czyli Strajku Wszystkich

„Potrzebujemy, żebyście z nami były i byli w piątek 23/03 w Warszawie. Wiemy, że wiele nas dzieli. Wiemy, że wiele się wydarzyło i wydarzy między nami – gdzie dwie Polki i trzech Polaków, tam 7 zdań odrębnych. Ale teraz jest czas walki o życie i prawa nas wszystkich”.

Migawki z serockiego protestu #CzarnyPiątek godz. 17.00 w Serocku, na rynku przy fontannie.

Migawki z serockiego protestu. (fot. Stefan Woźniak)

Publikujemy apel organizatorek Strajku Kobiet

Tak, zwracamy się do Was, ludzie.

Ludzie, nie szyldy. Ludzie, nie organizacje i nie partie.

To jest ten czas, kiedy prosimy, żebyście nam pomogli. I wierzymy, że nam pomożecie. Wszyscy i wszystkie. Taki to jest moment. Taka to jest straszna, przedostatnia nasza walka o godność i wolność Polek. O to, żeby Polska nie była dla nas wyłącznie piekłem.

Możliwości, żeby nam pomóc, jest mnóstwo, i wierzymy, że z nich wszystkich skorzystacie.

 • Potrzebujemy, żebyście z nami były i byli w piątek 23/03 w Warszawie.
 • Potrzebujemy – posłanki i posłowie – żebyście były i byli przy nas, żeby chronić nas przed coraz brutalniejszą policją, atakującą pokojowe zgromadzenia na rozkaz funkcjonariuszy szeregowego posła Jarosława. Nie jedna posłanka. Nie jeden poseł.
 • Potrzebujemy – członkowie i członkinie, liderki i liderzy organizacji prokobiecych i prodemokratycznych – żebyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną Czarnego Piątku na swoich stronach i fanpage’ach, na TT i na Instagramie. Podawajcie nasze treści, dodawajcie swoje! Nie jeden raz. Nie w międzyczasie.
 • Potrzebujemy – wszystkie i wszyscy! – abyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną na swoich prywatnych ścianach i w grupach, w których jesteście. To jest bardzo ważne! FB po zmianie zasad preferuje treści „prywatne”.
 • Potrzebujemy, aby te i ci z Was, którzy mają taką możliwość, mówiły i mówili o Czarnym Piątku w mediach.
 • Potrzebujemy środków na koszty transportu i materiałów. Wpłacajcie na naszą zrzutkę i promujcie ją: zrzutka.pl/czarny-piatek.
 • Potrzebujemy wsparcia transportowego i logistycznego.
 • Potrzebujemy, żeby Wasze wsparcie w terenie nie polegało na organizowaniu wydarzeń lokalnych, tylko wydarzeń #JedziemynaWarszawę wspierających organizację wyjazdu do Warszawy i osoby mogące jechać/ wahające się co do wyjazdu.

UWAGA! Wszystkie działania wirtualne niech odbywają się pod wspólnymi hasztagami, to jest gwarancją uderzenia!

#CzarnyPiątek
#StrajkKobiet
#StrajkWszystkich
#NieDlaZaostrzeniaUstawy
#StopTheBan

Wiemy, że wiele nas dzieli. Wiemy, że wiele się wydarzyło i wydarzy między nami – gdzie dwie Polki i trzech Polaków, tam 7 zdań odrębnych. Ale teraz jest czas walki o życie i prawa nas wszystkich z władzą, która wszelkie prawa ma za nic.

Niech Czarny Piątek, ta straszna okazja, będzie piątkiem zgody narodowej. Jesteśmy w stanie to zrobić. Jesteśmy w stanie to pokazać.

OKO.press

6 Comments

 1. Całkowicie popieram Czarny piątek… jestem z Wami kobietami, które odważnie protestują o godność i wolność Polek…..
  Maria…

 2. „Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy,
  gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać.
  Władza imponuje tylko małym ludziom,
  którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość.
  Człowiek naprawdę wielki,
  nawet gdy włada, jest sługą.”
  Kardynał Stefan Wyszyński

 3. Poniżej list protest do przewodniczącego Rady Seniorów i burmistrza Miasta i Gminy Serock:

  Sz. Pan Przewodniczący Rady Seniorów w Serocku

  Sz. Pan Burmistrz M i G SEROCK

  Protestuję
  przeciwko wykorzystywaniu oficjalnej witryny internetowej organizacji Rady Seniorów w Serocku
  do propagowania projektów ideologicznych i do walki politycznej z legalnie wybranym SEJMEM
  _ vide : – Aktualności z 23.03.2018 r. – „CZARNY PIĄTEK”…
  Po przeanalizowaniu treści tam zawartych stwierdzam,
  że są one sprzeczne z celami statutowymi Rady Seniorów w Serocku, a zwłaszcza z & 1 ust. 3 w brzmieniu:
  – „Celem działania Rady jest SŁUŻENIE środowisku osób starszych poprzez reprezentowanie ich interesów wobec władz samorządowych.”
  Propagowanie treści ideologicznych i używanie internetowej strony urzędowej do walki politycznej stoi w jawnej sprzeczności z celami statutowymi Rady Seniorów w Serocku.
  Proponuję wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec administratora strony radaseniorowserock.pl a członek Zarządu Rady Seniorów, który wyraził zgodę na wskazaną w Aktualnościach publikację „CZARNY PIĄTEK” powinien podać się do dymisji lub zostać odwołany, gdyż sprzeniewierzył się podstawowej zasadzie w działalności społecznej, iż działa się PRO PUBLICO BONO w interesie CAŁEJ społeczności lokalnej. Indywidualne preferencje polityczne lub wyznawaną ideologię w wolnym, demokratycznym kraju można
  publikować w internecie na indywidualnych kontach fb, tweeter, etc..
  Z poważaniem _ Alfred Jarmakowicz
  (jeden z licznych inicjatorów powołania serockiej Rady Seniorów).

 4. Ustawodawca w art. 5c zaznacza, że gmina ma sprzyjać solidarności międzypokoleniowej i stwarzać warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej.
  Rady Seniorów, w odróżnieniu od stowarzyszeń czy fundacji, nie są organizacjami pozarządowymi. Nie są jednak też jednostkami gminnymi.

 5. Wolność- kocham i rozumiem. Nie rozumiem lęku przed wolnością. Nie rozumiem niechęci, czasem wrogości, którą budzi wolność.
  Dziękuję Panu Jarmakowiczowi, że był jednym z licznych inicjatorów powołania serockiej Rady Seniorów, jako że – w moim odbiorze- działa ona rzeczywiście w interesie CAŁEJ społeczności, nie pomijając żadnych obywatelskich grup i ich oddolnych inicjatyw. I to jest najcenniejsze, i to winno łączyć a nie dzielić. Dobrze wiedzieć, co się dzieje na naszym terenie i że są ludzie, którym nie jest wszystko jedno.

 6. Ordo Iuris instytut na rzecz kultury prawnej proponuje,
  by kobiety planujące przerwanie ciąży umieszczać w zakładach psychiatrycznych.
  Czy pan Jarmakowicz może to skomentuje i oprotestuje?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*