CZARNY PIĄTEK

Potrzebujemy Was! Udostępniajcie, informujcie, wspierajcie, bądźcie 23 marca na #CzarnyPiątek. Apel organizatorek Strajku Kobiet, czyli Strajku Wszystkich

„Potrzebujemy, żebyście z nami były i byli w piątek 23/03 w Warszawie. Wiemy, że wiele nas dzieli. Wiemy, że wiele się wydarzyło i wydarzy między nami – gdzie dwie Polki i trzech Polaków, tam 7 zdań odrębnych. Ale teraz jest czas walki o życie i prawa nas wszystkich”.

Migawki z serockiego protestu #CzarnyPiątek godz. 17.00 w Serocku, na rynku przy fontannie.

Migawki z serockiego protestu. (fot. Stefan Woźniak)

Publikujemy apel organizatorek Strajku Kobiet

Tak, zwracamy się do Was, ludzie.

Ludzie, nie szyldy. Ludzie, nie organizacje i nie partie.

To jest ten czas, kiedy prosimy, żebyście nam pomogli. I wierzymy, że nam pomożecie. Wszyscy i wszystkie. Taki to jest moment. Taka to jest straszna, przedostatnia nasza walka o godność i wolność Polek. O to, żeby Polska nie była dla nas wyłącznie piekłem.

Możliwości, żeby nam pomóc, jest mnóstwo, i wierzymy, że z nich wszystkich skorzystacie.

  • Potrzebujemy, żebyście z nami były i byli w piątek 23/03 w Warszawie.
  • Potrzebujemy – posłanki i posłowie – żebyście były i byli przy nas, żeby chronić nas przed coraz brutalniejszą policją, atakującą pokojowe zgromadzenia na rozkaz funkcjonariuszy szeregowego posła Jarosława. Nie jedna posłanka. Nie jeden poseł.
  • Potrzebujemy – członkowie i członkinie, liderki i liderzy organizacji prokobiecych i prodemokratycznych – żebyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną Czarnego Piątku na swoich stronach i fanpage’ach, na TT i na Instagramie. Podawajcie nasze treści, dodawajcie swoje! Nie jeden raz. Nie w międzyczasie.
  • Potrzebujemy – wszystkie i wszyscy! – abyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną na swoich prywatnych ścianach i w grupach, w których jesteście. To jest bardzo ważne! FB po zmianie zasad preferuje treści „prywatne”.
  • Potrzebujemy, aby te i ci z Was, którzy mają taką możliwość, mówiły i mówili o Czarnym Piątku w mediach.
  • Potrzebujemy środków na koszty transportu i materiałów. Wpłacajcie na naszą zrzutkę i promujcie ją: zrzutka.pl/czarny-piatek.
  • Potrzebujemy wsparcia transportowego i logistycznego.
  • Potrzebujemy, żeby Wasze wsparcie w terenie nie polegało na organizowaniu wydarzeń lokalnych, tylko wydarzeń #JedziemynaWarszawę wspierających organizację wyjazdu do Warszawy i osoby mogące jechać/ wahające się co do wyjazdu.

UWAGA! Wszystkie działania wirtualne niech odbywają się pod wspólnymi hasztagami, to jest gwarancją uderzenia!

#CzarnyPiątek
#StrajkKobiet
#StrajkWszystkich
#NieDlaZaostrzeniaUstawy
#StopTheBan

Wiemy, że wiele nas dzieli. Wiemy, że wiele się wydarzyło i wydarzy między nami – gdzie dwie Polki i trzech Polaków, tam 7 zdań odrębnych. Ale teraz jest czas walki o życie i prawa nas wszystkich z władzą, która wszelkie prawa ma za nic.

Niech Czarny Piątek, ta straszna okazja, będzie piątkiem zgody narodowej. Jesteśmy w stanie to zrobić. Jesteśmy w stanie to pokazać.

OKO.press