Darmowa komunikacja lokalna bez okazywania Karty Serocczanina

Zgodnie z Uchwałą Nr 341/XXX/2020 przyjętą przez Radę Miejską w Serocku w dniu 16 grudnia 2020 r. od 1 stycznia 2021 roku zostanie wprowadzona na terenie Miasta i Gminy Serock darmowa Lokalna Komunikacja Autobusowa dla wszystkich jej użytkowników.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wdrożenie bezpłatnych przejazdów dla wszystkich pasażerów ma wyeliminować obrót gotówki oraz zapobiec tworzeniu się kolejek przed wejściem do autobusu. Nie będzie zatem wymagane od pasażerów okazywanie „Karty Serocczanina”, która od 01.01.2020 r. uprawniała m.in. do bezpłatnego przejazdu komunikacją lokalną.

Program „Karta Serocczanina” pozostaje nadal aktualny!

Wydawana w ramach Programu „Karta Serocczanina”, uprawnia do zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla mieszkańców gminy Serock przez jednostki gminne oraz firmy partnerskie. Wprowadzona Karta ma na celu zwiększenie mieszkańcom dostępności obiektów, wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Na dzień 23 grudnia wydano mieszkańcom 2686 Kart Serocczanina.

W Programie uczestniczy 14 Partnerów oferujących różnorodny zakres usług.

Aktualnie Parterami Programu są:

 1. SIC! – Kinga Wilczyńska-Czyż (szkoła języka angielskiego i przedmiotów ścisłych), Zegrze
 2. Hotel i Restauracja „Złoty Lin”, Wierzbica
 3. Wypożyczalnia Sprzętu Sportowego i Rekreacyjnego – Kajaki Serock
 4. Sklep Wielobranżowy – Danuta Dukowska, Serock
 5. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
 6. Diamond Beauty – Kamila Chrzanowska, JadwisinKamila Ozdarska PHOTOGRAPHY, Jadwisin
 7. Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o.
 8. Żegluga Mazowiecka Sp. z o.o. (rejsy statku Albatros z molo w Serocku)
  AWGEO Usługi Geodezyjno – Kartograficzne Agnieszka Wawrzyńska, Stanisławowo
  KG Serwis Karol Główczyński, Serock
  Kancelaria Radcy Prawnego Violetty Micorek, Serock
  Krajobrazy – projektowanie i pielęgnacja zieleni, Jadwisin
  Centrum Szkoleń i Konferencji Geovita w Jadwisinie
  Profity z posiadania Karty będą jednak wzrastać wraz z dołączeniem do akcji kolejnych firm, instytucji.

Zapraszamy zatem do współpracy wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą dołączyć do udziału w projekcie. Przystąpienie do akcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Od Partnerów Programu oczekujemy zaoferowania preferencyjnych warunków zakupu lub usług w ramach prowadzonej działalności. Firmy, które wyrażą chęć przystąpienia do programu, w zamian za współpracę, uzyskają większą rozpoznawalność dzięki bezpłatnej promocji na stronie internetowej www.serock.pl/dla mieszkańca/„Karta Serocczanina” oraz w Informatorze Gminy Serock.

Wszystkie osoby zainteresowane „Kartą Serocczanina” mogą zapoznać się szczegółowo z regulaminem programu na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Serocku www.serock.pl w zakładce: dla mieszkańca/karta serocczanina. W razie pytań i wątpliwości można również kontaktować się z Referatem Spraw Obywatelskich Miasta i Gminy Serock pod numerem tel.: 22 782 88 32 lub 22 782 88 52.