Głos Seniora nr 30, czerwiec 2017

Szanowni Państwo,
w końcu doczekaliśmy się lata i prawdziwie wakacyjnej, słonecznej pogody. Aby umilić Wam ciepłe, letnie wieczory przygotowaliśmy drugi, czerwcowy numer czytaj tu „Warszawskiego Głosu Seniora”.
* Zaczynamy dynamicznie, odważnie i kolorowo.
O tym jak cieszyć się życiem opowie nasza Ambasadorka, kobieta barwna i niesamowita jak egzotyczny ptak – światowej sławy tancerka i choreografka Krystyna Mazurówna.
Nie zapominamy również o bezpieczeństwie seniorów – promujemy kampanie społeczne, mające na celu uświadamianie o czyhających nas niebezpieczeństwach i sposobach im przeciwdziałania.
* Pamiętamy także o propagowaniu oferty kulturalnej – tym razem prezentujemy ofertę warszawskich bibliotek. W tym wydaniu znajdą Państwo także różne sposoby na cieszenie się wspaniałą pogodą i ciekawe spędzanie lata w plenerze.
Natomiast na plenerowych wydarzeniach nie możemy oczywiście zapominać o ochronie przeciwsłonecznej dla siebie i bliskich. Rady, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych udzieli dr Izabela Załęska – międzynarodowy ekspert w dziedzinie kosmetologii.
Mimo wakacji kontynuujemy kampanię „Przegonić smutek!”, która ma na celu poprawę nastroju i przeciwdziałanie depresji. Osposobach radzenia sobie z tą chorobą pisze nasza Ambasadorka dr Anna Przybyłek-Boraczyńska.
W dalszym ciągu zapraszamy wszystkie warszawianki 60+ do udziału w konkursie „Stylowa Seniorka”. Nie bójcie się pokazywać, jak jesteście piękne i wyjątkowe! Na odważne i stylowe warszawianki czekają nagrody, miedzy innymi udział w Akademii Stylu 60+ oraz Pokazie Mody 60+, które odbędą się podczas Praskich Senioraliów już 23 września w ramach Warszawskich Dni Seniora (22.09.–1.10.2017). Czekamy również na Wasze zgłoszenia do konkursów: „Zwierzak lekiem na samotność” oraz „Przekaż nam swój przepis”.
* Zapraszamy wszystkich Państwa do czytania i współtworzenia „Warszawskiego Głosu Seniora” oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora. Czekamy na Wasze zdjęcia, artykuły, historie i pomysły polepszenia sytuacji seniorów.
w Waszej dzielnicy, mieście i naszym kraju.
Przyjemnej lektury, do zobaczenia w pierwszych dniach września.

Łukasz Salwatorski