Głos Seniora nr 32, wrzesień 2017, warszawski (3)

Szanowni Państwo,
Czytaj tu „Głos Seniora” lato powoli dobiega końca, ustępując miejsca złotej polskiej jesieni. Koniec lata wcale jednak nie oznacza końca wspaniałej zabawy i dobrego humoru – przed nami przecież Warszawskie Dni Seniora, czyli święto
wszystkich seniorów, którym w głównej mierze poświęcone jest to wydanie!
Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią wybranych wydarzeń oraz wspomnieniami z zeszłorocznej zabawy.
W dniach 22 września-1 października w Warszawie dzieje się tyle, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które na Państwa czekają! Przede wszystkim serdecznie zapraszamy 23 września na wydarzenie otwierające tegoroczne Warszawskie Dni Seniora – Południowo-Praskie Senioralia, odbywające się wParku Polińskiego. Czeka tam moc atrakcji dla małych i dużych – darmowe badania profilaktyczne, w tym badania słuchu w jedynym w Polsce słuchobusie KIND, dyskoteka z ambasadorką Głosu Seniora – Dj Wiką oraz pokaz mody laureatek konkursu Stylowa Seniorka – kobiet pięknych, odważnych i niebanalnych.
Pokaz mody nie kończy naszego konkursu, w dalszym ciągu czekamy na Wasze zgłoszenia!
Atrakcje dla seniorów przygotowały także m.in. dzielnice Bemowo i Wesoła, zapraszamy do zapoznania się z tym, co przygotowały z okazji święta wszystkich seniorów, jakim są Warszawskie Dni Seniora.
Tak jak imprezą otwierającą te wyjątkowe dni są Południowo-Praskie Senioralia tak kończącą jest Jarmark Kreatywności 1 października w Ogrodzie Saskim organizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”. Na Jarmarku będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnych porad i konsultacji oraz warsztatów, ćwiczeń i konkursów z nagrodami.
W tym numerze kontynuujemy znane już działy i tematy.
Tradycyjnie przybliżymy Wam działalność dzielnicowych rad seniorów. Tym razem z Ursynowa, Rembertowa i Bielan.
W dziele rozrywka będziemy mogli rozerwać się przypominając sobie czerwcowy Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, rozwiązać krzyżówki oraz spojrzeć nieco z dystansem na rzeczywistość dzięki seniorskiej twórczości
Pana Tadeusza Krotosa.
Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem Pana Wojciecha Andrzeja Zielińskiego, który w dziale Okiem Seniora trafnie dostrzega niebezpieczeństwa płynące z nadmiernego korzystania z internetu. Zachęcamy także Was, drodzy Czytelnicy, do współtworzenia Warszawskiego Głosu Seniora i przesyłania swoich spostrzeżeń i przemyśleń na adres wgs@manko.pl
Nowym działem, który na stale zagości w naszym magazynie jest rubryka historyczna – historię niezwykłego człowieka, jakim był Kazimierz Noiszewski oraz jego rodzina przybliżyła nam Pani Alicja Moszczyńska z Mokotowskiej Rady Seniorów.
Zapraszamy wszystkich Państwa do czytania i współtworzenia „Warszawskiego Głosu Seniora” oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora. Czekamy na Wasze zdjęcia, artykuły, historie i pomysły polepszenia sytuacji seniorów w Waszej dzielnicy, mieście i naszym kraju.
Jeszcze raz życzymy przyjemnej lektury i doskonałej zabawy podczas Warszawskich Dni Seniora!

Łukasz Salwarowski