Szanowni Państwo Czytaj tu Głos Seniora nr 34
na ulicach na stałe zagościła jesień, a w powietrzu czuć już klimat zbliżającej się pięknej, białej zimy. Dni stają się coraz krótsze, a i pogoda nie zawsze zachęca do spacerów, lecz z najnowszym Warszawskim Głosem Seniora nudne wieczory Państwu nie grożą!
Zwłaszcza dlatego, że twarzą tego numeru został wyjątkowy człowiek, który swoją aktywnością i radością
życia zadziwia każdego, kto miał szansę go poznać. Antoni Huczyński, czyli Dziarski Dziadek, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, a także propagator zdrowego stylu życia opowie, jak w zdrowiu i szczęściu dożyć późnej starości.
Energia i piękno bije także od naszych stylowych seniorek i seniorów, którzy mimo upływu lat czują się
atrakcyjni! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Stylowi Seniorzy wszystkich warszawskich seniorów
i seniorki, którzy nie boją się pokazywać swojej stylowości i atrakcyjności.
Zapraszamy także do przeczytania wywiadu zpanem Januszem Czamarskim – seniorem wolontariuszem, przewodnikiem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Pan Janusz zachęca seniorów do aktywności oraz opowiada o tym, jak został wolontariuszem oraz z jakimi wątpliwościami się wtedy mierzył.
W tym numerze nie zabraknie także relacji zwielkiego święta wszystkich seniorów, jakim były Warszawskie Dni Seniora. Tegoroczna edycja pod wieloma względami była wyjątkowa – zarówno pod względem liczby uczestników, jak i wydarzeń. Swoimi wrażeniami podzielili się znami seniorzy, którzy brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.
Oczywiście, nie zapomnieliśmy o najbardziej popularnym dziale, czyli „Myśl zdrowo”, w którym Maciej Szyszka opowie o kinezygerontoprofilaktyce, czyli gimnastyce usprawniającej seniorów. W sam raz na jesienne przeziębienia przyda się miód gryczany, o którego zbawiennych możliwościach przeczytacie w artykule „Gryka jak śnieg biała”.
W tym wydaniu rozpoczynamy także dział „Bezpieczny Senior” we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Jak ustrzec się przed oszustami działającymi m.in. metodą „na wnuczka” opowie st. sierż. Magdalena Strzeżek.
Zapraszamy Państwa do lektury i współtworzenia Warszawskiego Głosu Seniora – czekamy na artykuły i zdjęcia oraz zapraszamy do udziału w naszych konkursach.
Łukasz Salwarowski