Gminne dożynki w Woli Kiełpińskiej

3 września 2017 tradycyjnie w Woli Kiełbińskiej odbyło się Święto Darów Ziemi
Po uroczystości kościelnej przedstawiciele sołectw i stowarzyszeń w barwnym korowodzie prowadzonym przez orkiestrę dętą przenieśli wieńce oraz kosze dożynkowe na miejsce festynu.
Przybyłych mieszkańców i gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Sylwester Sokolnicki w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Serocku Artura Borkowskiego. Festyn poprowadził Tomasz Gęsikowski – dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Zaszczycili nas swą obecnością: Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Artur Pozorek – Kierownik Wydziału Osób Niepełnosprawnych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Robert Wróbel – Starosta Powiatu Legionowskiego, Zbigniew Prusinowski – Komendant Policji w Serocku, oraz radni i księża: Roman Bagiński z Płocka, Andrzej Marchlewski z Woli Kiełpińskiej oraz Dariusz Rojek z Serocku.

Podczas festynu można było odwiedzić stoiska gminnych i zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, okolicznych rękodzielników, obejrzeć pokazy jazdy koni i wziąć udział w zorganizowanym przez mazowieckie „To i Owo” konkursie żywności tradycyjnej „Mazowsze od kuchni 2017”.

Wśród stoisk nie zabrakło Rady Seniorów Miasta i Gminy Serock która promowała „Kopertę życia”
Główną atrakcją okazały się koncerty zespołów Bayera oraz Lider Dance – formacji disco polo. (sw)

zdjęcia: Maria Wal, Stefan Woźniak i Zdzisław Hirsz