Koncert pełen niespodzianek z okazji Dnia Seniora

Sobotni koncert 28 października z okazji Dnia Seniora był pełen muzycznych niespodzianek…

Autor koncertu Dyrektor Tomasz Gęsikowski przywitał serdecznie Seniorów oraz zaprosił na scenę gospodarza wieczoru, Burmistrza Sylwestra Sokolnickiego. Burmistrz w swym przemówieniu podziękował m.in. za dotychczasową aktywność i zwiększającą się rolę w życiu społecznym miasta przez seniorów oraz tradycyjnie złożył Seniorom życzenia.

„Do przodu trzeba iść, marzenia spełniać śmiało,
choćby nie wiem jak padało.
Być młodym-duchem, niech nasze marzenia nigdy nie zasną,
niech światełka w nas nie gasną (…)”
tymi słowami rozpoczął dalszą część prowadzący koncert Tomasz Gęsikowski.
Usłyszeliśmy utwory „Dla Elizy” oraz „Romans” w aranżacji na gitarę w wykonaniu Aleksandra Kabacińskiego, muzyka który prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze w CKiCz w Serocku.

Podczas koncertu zaprezentowali się absolwenci akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, skrzypaczka Kornelia Gadzka, wiolonczelistka Karolina Pływaczewska oraz pianista Jakub Kitowski. Usłyszeliśmy min. popularny i lubiany węgierski utwór Vittorio Montiego „ Czardasz” , „Marzenie” R. Schumana.

Na przykładzie, krótkich filmów pokazujących seniorów – modelki, biegacza oraz kajakarza spełniających swoje marzenia pokazaliśmy, że nigdy nie jest za późno na ich realizacje.

Publiczność oczarował iluzjonista i komik Tomasz Bieliński. Widzowie bardzo szybko weszli w interakcje z magikiem, który szybko pozyskiwał asystentów do swych iluzji. Pokaz pobudził nie tylko wyobraźnię widzów, ale i rozbudził w nich dziecięcą radość.

Jak za dawnych lat poczuli się widzowie słuchając artystów z teatru muzycznego Sabat. Artyści Mariusz Jaśko, Tomasz Czerski oraz Agnieszka Wojciechowska zabrali wszystkich w sentymentalną podróż muzyczną. Usłyszeliśmy ponadczasowe utwory takie jak „Nie Spoczniemy” Czerwonych Gitar, „Powrócisz tu” Ireny Santor, „Małgośka” Maryli Rodowicz czy „Anna” Stana Borysa, który przekazał Seniorom serdeczne pozdrowienia. Stan Borys niedawno skończył 76 lat, wciąż jest osobą bardzo aktywną. Jego marzeniem jest wspiąć się na Kilimandżaro. I znając jego zawziętość, na pewno wkrótce tego dokona!

To był naprawdę miły i sympatyczny wieczór. Publiczność mogła się rozkoszować dobrą muzyką podczas koncertu zorganizowanego przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz słodkim poczęstunkiem z inicjatywy Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Anny Orłowskiej.

Życzymy wszystkim Państwu, aby pamięć o osobach starszych towarzyszyła Państwu każdego dnia, a aktywność i pasja nie opuszczały Państwa nigdy!

tekst inspirowany stroną http://www.kultura.serock.pl/, zdjęcia: Stefan Woźniak