Krzyśki 2017 – święto Nowej Wsi

Przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotę 22 lipca 2017 r., odbyło się coroczne święto Nowej Wsi – KRZYŚKI. Nazwa uroczystości nawiązuje do imienia patrona Nowej Wsi – św. Krzysztofa, patrona turystów podróżników i flisaków
Po uroczystościach powitania gości i odsłonięciu tablicy w Alei Przyjaciół nominowanym w tym roku został Pan Andrzej Frajndt – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i publicysta, z zespołu Partita.

Festyn rozpoczął zespół Partita, pojawiły się stare przeboje jak również covery, przy których publiczność bawiła się doskonale.

Drugim zespołem, był sekstet o dźwięcznej nazwie MADRUGADA (po hiszp. „świt”), który bawił publiczność muzyką aranżowaną na styl latynoski i tańcem flamenco. Artyści od lat zafascynowani rdzenną muzyką hiszpańskiej Andaluzji. Przesiąknięci duchem ognistego flamenco, poprzez muzykę i taniec przekazują na koncertach, niesamowitą dawkę polsko-hiszpańskiej energii. Bogaty repertuar zespołu stanowią zarówno tradycyjne formy flamenco, jak i współczesne wariacje na ich temat, własne kompozycje oraz utwory flamenco nuevo, w których można usłyszeć wpływy muzyki arabskiej i jazzu..

Święto Nowej Wsi zakończyły pokazy tańca zumby – w wykonaniu mieszkanek Nowej Wsi i przyjaciół z sąsiednich miejscowości oraz dyskoteka z DJ

Organizatorami festynu Krzyśki byli: Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Stowarzyszenie Sympatyków Nowej Wsi, Sołectwo Nowa Wieś oraz Fundacja Nowa Wieś.

tekst inspirowany stroną serock.pl , zdjęcia: Stefan Woźniak