Recital Katarzyny Żak

16 paźdiernika 2016 r. Chłodny niedzielny wieczór można było umilić sobie podczas recitalu. Tym razem, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprosił Katarzynę Żak. Utalentowaną i charyzmatyczną aktorkę znaną wszystkim z popularnego serialu Ranczo, gdzie gra „Solejukową”, żonę, matkę siedmiorga dzieci, kobietę  o zdolnościach przedsiębiorczych i lingwistycznych. Te utalentowaną artystkę aktualnie można  obejrzeć w spektaklu pt. „Ostra jazda” w teatrze Komedia oraz w  teatrach Capitol i  Atelier w odsłonie recitalowej.

Katarzyna Żak zaprezentowała niezwykły koncert muzyczny – recital, który przyjął luźna formę kulturalnego spotkania. Między piosenkami opowiadała o swoim życiu i rodzinie, przytoczyła również zabawne anegdoty z planu serialowego i cytując „Solejukową” przybliżyła historię jej telewizyjnej kariery.

Podczas recitalu artystka zaprezentowała m.in. utwory ze swojej ostatniej solowej płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć”, do której teksty napisały same wybitne postacie polskiej sceny muzycznej, jak Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki. Piosenki powstały z myślą o Katarzynie Żak i poruszają tematy stricte kobiece. Mówią o miłości, marzeniach, a nuta żartu, która w nich występuje nawołuje do umiaru i dystansu do życia.

Usłyszeliśmy znane utwory poetyckie polskich poetów i kompozytorów, m.in. „Kasia-Blues” Wojciecha Młynarskiego, „Serce” J. Tuwima i chyba najbardziej oczekiwanych „Na całych jeziorach Ty”, „Okularnicy” i „Szpetni czterdziestoletni” Agnieszki Osieckiej. Wszystkie utwory znakomicie zaśpiewane i dodatkowo zinterpretowane przez wokalistkę, której zainteresowania muzyczne związane są z jednej strony tekstem literackim, z drugiej zaś z kompozycjami około jazzowymi, dały niesamowity efekt sceniczny ku zadowoleniu publiczności. Całość wpływała refleksyjnie na wszystkich słuchaczy.
Po występie publiczność mogła porozmawiać z artystką, zdobyć płytę z jej autografem oraz  zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie