Serocki protest przeciwko łamaniu praw człowieka

Serock -28 października 2020 – ramach strajku urządzono „Spacer średniowiecza”, protest przeciwko łamaniu praw człowieka.
Dużo młodzieży, są też reprezentanci pokolenia 60+. Start: rynek godz. 17:00.
Około godziny 17:15 spacer wyruszył w stronę ulicy Pułtuskiej. Zgromadziło się w nim ponad 500 osób, w tym bardzo dużo młodzieży, ale nie brakuje też rodziców z dziećmi i osób starszych. Uczestnicy cały czas wykrzykują hasła, czemu towarzyszy rytmiczne wybijanie na bębenku, dźwięki gwizdków i trąbek. Niektóre panie przyniosły ze sobą garnki i łyżki, które służą im za instrumenty muzyczne.

Protest przeszedł ulicą Pułtuską najpierw w stronę Legionowa, potem z powrotem w kierunku centrum. Uczestnicy zatrzymują się na skrzyżowaniach, gdzie do odgłosów z manifestacji przyłączają się dźwięki klaksonów samochodowych.
Uczestnicy zeszli z ul. Pułtuskiej i skierowali się w stronę rynku. Następnie zeszli w ulicę Poniatowskiego, św. Wojciecha i przeszli przy kościele. Tam przy kościelnej bramie stało kilkunastu mężczyzn i radiowóz policyjny. Poza krótką wymianą zdań pomiędzy dwoma grupami nikt nie wchodził sobie w drogę.

Wszyscy ponownie zgromadzili się na rynku. Tam wybrzmiało hasło „dziękujemy”, po czym uczestnicy powoli zaczęli rozchodzić się w swoje strony.

Wydarzenie było bardzo dobrze zabezpieczone przez policję, a ze strony uczestników nie padło ani jedno złe słowo w kierunku funkcjonariuszy.

Film ze spaceru jest dostępny na stronie Gazety Powiatowej pod linkiem: https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/serock/serock-spacer-sredniowiecza-kobiety-strajkuja-ulicach-serocka/