Spotkanie z książką – Sławomir Koper

Listopadowe spotkanie z autorem odbyło się w nowo otwartym Klubie Aktywności Społecznej. Gościem był Sławomir Koper, autor wielu poczytnych książek o tematyce historycznej, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje w miesięcznikach „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Życie na Gorąco – Retro”.

Rozmowę poprowadził Dyrektor CKiCz, początkowo skierował pytania odnośnie książek z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Pan Sławomir Koper autor wielu książek o tej epoce, przyznał, że pisał o nich z uwagi na ich ważny moment historyczny i ciekawy rozkwit artystyczny. Poza nimi, napisał serię książek z okresu PRL-u, m.in.: Życie artystek w PRL, Życie towarzyskie elit PRL, Sławne pary PRL, Wielcy szpiedzy PRL. W swoich książkach w interesujący sposób przedstawia historię poprzez fakty mało znane. Duża ilość wydanych książek przez autora sprawia, że każdy może wybrać jakąś pozycję dla siebie. Wiele dostępnych w naszej bibliotece.

Rozmowy trwały by jeszcze długo, mówiliśmy o historii, o problemach z wydawaniem książek i o przyszłości pisarza. Na koniec padły pytania:, „Co Pan teraz pisze?” Ku radości wszystkim, Pan Sławomir uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział, co niebawem się ukaże. Będziemy mieli możliwość nie tylko przeczytania nowej książki, ale też obejrzenia seriali dokumentalnych.

Cieszy Nas, że spotkanie mogło odbyć się w nowo otwartym Klubie Aktywności Społecznej.