Święto dyni w Stanisławowie

Dyniowe święto w Stanisławowie odbyło się tradycyjnie w pierwszą sobotę października. Licznie przybyłych gości witała organizatorka tego wydarzenia pani sołtys Anna Romanowska w towarzystwie zastępcy burmistrza Józefa Zająca, księdza Andrzeja Marchlewskiego oraz Prezesa OSP w Stanisławowie Mariusza Pielacha.
Wspaniałe okazy dyń, dyniowe rzeźby oraz kuszące potrawy i ciasta czekały na ocenę 4 komisji wybranych spośród gości. W czasie prac tych komisji odbywały się konkursy sprawnościowe dla dzieci – oczywiście z wykorzystaniem dyń. Ich zwycięzcy zostali nagrodzeni przez panią Annę zabawkami, balonikami i słodyczami. Drużyny dorosłych przedstawicieli sołectw z gminy Serock, walczących o „puchar jesieni”, obok dyń wykorzystywały dodatkowo strażackie buty, które fruwały wyjątkowo daleko.
W oczekiwaniu na wyniki dyniowych konkursów pani sołtys przypomniała o przyszłorocznych obchodach 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich i zachęcała do udziału w zaplanowanym już na przyszły rok konkursie na Dynię 600-lecia oraz trwającej od wiosny akcji Drzewo 600-lecia. Tymczasem zebrani na dyniowej imprezie mieszkańcy Stanisławowa i goście degustowali przepyszne zupy, zapiekanki, potrawki, kluseczki i ciasta przygotowane z dyń.
Na zakończenie spotkania w Stanisławowie wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w dyniowych konkursach zostały wręczone prezenty. Wyniki tej rywalizacji podajemy poniżej.

Dziękujemy pani sołtys i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wspaniałej jesiennej imprezy.

autor: Ref. Komunikacji Społecznej.