Wystawa fotografii Czesława Wroniaka

Rada Seniorów i Fotoklub Serock zaprasza na wystawę urokliwych fotografii w oprawie „multimedialnej” wykonanych przez Czesław Wroniaka. Wystawa w holu UMiG w Serocku czynna do końca września. Poniżej kilka migawek z wystawy.(sw)

„Mam dwie pasje – elektronikę i fotografię, które tu postanowiłem połączyć…
Fotografią zainteresowałem się dość późno, już po przejściu na emeryturę.
Uczęszczałem na warsztaty fotograficzne zorganizowane w legionowskim Uniwersytecie III Wieku. Po kilku latach i opanowaniu teorii wraz z innymi pasjonatami fotografii założyliśmy FOTOKLUB w Serocku w którym działamy do dnia dzisiejszego.
Korzystając z bogactwa natury, perełek architektonicznych i urokliwych krajobrazów wokół Jeziora Zegrzyńskiego, naszej małej ojczyzny, staram się zatrzymać w czasie jej piękno i przemijalność.
Fotografia oddaje prawdę o rzeczywistości bez zbędnych komentarzy czy ubarwienia, dlatego staram się aby zdjęcia cieszyły oczy i serca oglądających.
Nie rozstaję się z aparatem zarówno w podróżach krajowych jak zagranicznych. Na ujęciach staram się zatrzymać niepowtarzalne chwile, które szybko przemijają.
Jak już wspomniałem drugą moją pasją jest elektronika. Elektrośmieci RTV, które mi zostały, postanowiłem kreatywnie wykorzystać.
Zapraszam do spojrzenia w „ekrany” telewizyjne trochę w inny sposób, może z refleksją, zadumą i uśmiechem.
Czy mi się udało? Państwu pozostawiam ocenę…”

Czesław Wroniak