ZIEMIA ŁÓDZKA JESIENNIE – z kulturą i relaksem

To dwudniowa wycieczka, na którą 8 i 9 listopada, wybrała się grupa seniorów z Serocka.

Zwiedziliśmy, w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, stałą wystawę. Muzeum mieści się w dawnym budynku więzienia.

W okolicach, obchodzonego 11 Listopada Święta Niepodległości, był to dla nas czas refleksji i zadumy nad naszymi dziejami.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, gdzie obejrzeliśmy czasową wystawę prezentującą piękno strojów ludowych.

Na spacerze po łódzkim deptaku, czyli ul. Piotrkowskiej, towarzyszyła nam wspaniała miejscowa przewodniczka, p. Ela „Pędziwiatr”, prowadząc nas po magicznych podwórkach, takich jak np. „PASAŻ RÓŻY”, przy Piotrkowskiej 3.

Po obiedzie /pyszna zupa grzybowa/, zakwaterowaniu w hotelu i krótkim odpoczynku, wyjechaliśmy do Łódzkiego Teatru Muzycznego na spektakl „THE BEST OF MUZYCZNY”. Widowisko wspaniałe, zwłaszcza druga połowa, dosłownie nas oczarowało wykonaniem najlepszych przebojów ze świata musicalowego i operetkowego.

Drugiego dnia po śniadaniu, w doskonałych humorach, wyjechaliśmy na termy do Uniejowa.

W kompleksie zespołów basenowych, zarówno otwartych jak i krytych spędziliśmy 2 godziny, relaksując się w leczniczej solance termalnej.

Podobno ta odnowa biologiczna wpłynęła na nas odmładzająco, co niektórzy potwierdzali przyglądając się swoim współtowarzyszom.

Resztę czasu w Uniejowie przeznaczyliśmy na zwiedzanie dawnego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, nawiedzenie Kolegiaty Uniejowskiej, pamiętającej czasy średniowiecza (gdzie aktualnie znajduje się kościół rzym.-kat. pod wezwaniem Św. Floriana) oraz kamienic i rynku uniejowskiego.

Pogoda, pomimo listopada, nam dopisała, humory również. (ED)