Znicz dla Prezydenta Adamowicza

Znicz dla Prezydenta Adamowicza
W związku z apelem prezydentów Sopotu, Warszawy i Gliwic o uczczenie pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych – istnieje możliwość zapalenie znicza na serockim rynku zwyczajowo pod tablicą pamięci przy Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku.

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem 13 stycznia w niedzielę wieczorem podczas finału WOŚP w Gdańsku. Przeszedł pięciogodzinną operację. W poniedziałek poinformowano o jego śmierci. Paweł Adamowicz miał 53 lata. Prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Piękne i bardzo smutne zarazem… "The sound of silence" przy sercu z 27 tysięcy zniczy na Placu Solidarności ? #Gdańsk #żałobaRelacja z wydarzenia ➡ http://trojmiasto.eska.pl/newsy/najwieksze-serce-swiata-dla-pawla-adamowicza-na-pl-solidarnosci-zaplonelo-tysiace-zniczy-audio-wideo/754853

Opublikowany przez Trójmiasto – Eska Info Środa, 16 stycznia 2019

Zdjęcia: Mateusz Słodowski/Fotonews

Od czwartku od godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 godziny będzie wystawiona trumna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stamtąd w piątek o godz. 17 wyruszy pochód, który odprowadzi z ECS trumnę prezydenta Adamowicza ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej. W sobotę o godz. 12 odbędzie się uroczystość pogrzebowa. Prezydent Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice.

zdjęcia: Grzegorz Mehring (1) i Marcin N. Woźniak (4)

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19 – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Andrzej Duda skierował w środę rozporządzenie do kontrasygnaty premiera Mateusza Morawieckiego. (http://www.tvn24.pl)