Głos Seniora nr 28, Kwiecień 2017

Mamy przyjemność oddać w Wasze ręce pierwszy, kwietniowy numer „Warszawskiego Głosu Seniora” kolejnej już (po rzeszowskiej) lokalnej edycji lubianego magazynu „Głos Seniora”, w którym już od 5 lat propagujemy inicjatywy pro-seniorskie, inspirujemy do działania oraz zajmujemy się edukacją osób starszych w kwestiach zdrowotnych, prawnych, ekonomicznych, społecznych oraz medialnych.
W „Warszawskim Głosie Seniora” znajdą Państwo znane już działy, takie jak „Aktywny Senior”, wywiady z popularnymi i inspirującymi Seniorami – w pierwszym warszawskim wydaniu mamy zaszczyt gościć doskonale znaną wszystkim warszawiankę, aktywną działeczkę pro-seniorską, uosobienie dobra, piękna i odwagi, naszą Ambasadorkę – Wirginię Szmyt, czyli DJ Wikę. W wydaniu warszawskim znajdzie się tak- że „Stylowa Seniorka” – dział, w którym prezentujemy kobiety piękne i odważne w gustownych stylizacjach, promując tym samym piękno niezależne od metryki. W „Warszawskim Głosie Seniora” nie zabraknie również spraw ważnych dla każdego warszawskiego Seniora – aktualności z Warszawskiej Rady Seniorów oraz Dzielnicowych Rad Seniorów, zapowiedzi interesujących wydarzeń, listy Miejsc Przyjaznych Seniorom oraz prezentacji istotnych pro-seniorskich projektów i inicjatyw. Nie zabraknie także znanego Państwu działu „Myśl Zdrowo”, w którym inauguracja kampanii „Przegonić smutek”, porady jak dbać o słuch, nerki i korzystać z mocy naszych zdrowotnych sojuszniczek – pszczół. W dziale „Oszczędny Senior” tym razem przybliżymy temat darmowej pomocy prawnej, umowy darowizny oraz testamentu. Zaprosimy także do korzystania i rozwijania z nami Programu Ogólnopolska Karta Seniora, która jest już honorowana wponad 700 punktach w całej Polsce, a którą posiada już ponad 80 tys. polskich seniorów.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia gazety. Czekamy na Wasze artykuły, inicjatywy, wiersze, krzyżówki, propozycje nowych działów i tematów godnych poruszenia. Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursach: Przegonić smutek, Opowiedz nam swoją historię, Miłość po 60tce, Stylowa Seniorka, Gotuj razem z nami, Zwierzak sposobem na samotność oraz Senior Działkowiec.

Łukasz Salwatorski