I Mazowiecki Konwent Rad Seniorów

27 listopada 2017 r w legionowskim ratuszu odbył się I Mazowiecki Konwent Rad Seniorów z patronatem honorowym Marszałka Województwa.

W obradach uczestniczyli:
Artur Pozorek – Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Polityki Senioralnej,
Piotr Zadrożny – wiceprezydent Legionowa,
Zdzisław Czerwiński – Ogólnopolskie Porozumienie Rad Seniorów,
Przemysław Wiśniewski – prezes fundacji Zaczyn.

Konwent otworzył i prowadził Roman Biskupski z Legionowa, przedstawił działalność Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów. Ryszard Lutomirski z Góry Kalwarii zapoznał obecnych z opracowanymi dokumentami a Krzysztof Łepkowski z Zielonki opowiedział o projektach: Senior to Integracja, Senior to Pasja, Senior to Zdrowie. Na zakończenie wszyscy goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu grupy seniorów z Szydłowca.

Na spotkaniu poruszono szereg tematów dotyczących działalności rad seniorów, możliwości jakie dają projekty i nowe media. Ogromnie cieszy rozwijająca się aktywność grup senioralnych i organizowanie takich wydarzeń. Konwent to także okazja do integracji, czerpania wzajemnej inspiracji oraz do zdobycia praktycznej wiedzy na temat pozyskiwania środków czy wykorzystywania narzędzi promocji. Radę Seniorów z Serocka reprezentowali: Zdzisław Hirsz i Stefan Woźniak (sw)

Zdjęcia Stefan Woźniak