Seniorzy Seniorom Olimpiada Zawsze Młodych

Impreza sportowa dedykowana seniorom – Seniorzy Seniorom Olimpiada Zawsze Młodych już za nami.
Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego z Inicjatyw Rad Seniorów ,,Mazowsze dla Seniorów 2023″
W Olimpiadzie Zawsze Młodych wzięli udział zaproszeni goście w tym roku byli to :
Seniorzy z Legionowa, Marek, Nasielska oraz Serocka.
Naszych gości przywitali Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski, Prezes spółki Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z oo Pan Marek Bąbolski, Przewodniczący Rada Seniorów Miasta i Gminy Serock Pan Piotr Kowalczyk.
Nad całą imprezą czuwał Dyrektor spółki a zarazem sędzia główny imprezy Pan Piotr Mulik. Spiker Pan Paweł Kuna wzorowo przeprowadził zawodników przez konkurencje indywidualne oraz drużynowe. Dziękujemy za pomoc instruktorom, dzięki którym udało się wyłonić mistrzów oraz najlepsze drużyny. Natalia von Lonska dzięki za rozgrzewkę i animacje!
Zawodnicy mogli zmierzyć się w marszu Nordic Walking na dystansie prawie 5 km. Trasa bezpieczna na zamkniętym terenie wcale nie była taka łatwa i wymagała od zawodników sporego nakładu energii. Pozostałe konkrecje w jakich odbywała się rywalizacja to strzał na bramkę celnościową, rzut do tarczy dart, rzut do kosza korfball, strzały z łuku oraz rzut piłką lekarską. Po konkurencjach indywidualnych, wyłanialiśmy 3 najlepsze wyniki z drużyny i przyznawaliśmy punkty do klasyfikacji ogólnej. Dzieli seniorzy posilili się smaczna zupą przygotowaną przez nasze wspaniałe panie kucharki z SP Jadwisin, i po chwili odpoczynku przystąpili do konkurencji drużynowych. Jak zwykle przeciąganie liny było bardzo emocjonujące i tu doskonale pomógł doping przyjaciół. Magiczne koło wymagało precyzji tu niestety tylko drużyna z Nasielska wykonała zadanie bezbłędnie. Slalom i Gąsienica to kolejne zadania w których liczyła się szybkość ale i precyzja. Widać było zgranie drużyn i wsparcie.
Pozostało tylko nagrodzić zwycięzców. Dziękujemy za przybycie Pani Annie Brzezińskiej Radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która ze szczerym uśmiechem i satysfakcją pomogła w dekoracji.
Mistrz Nordic Walking – Mirosław Rosiak
Mistrz Rzutu do kosza korfball – Waldemar Milcarz
Mistrz Strzału na bramkę – Sławomir Szadkowski
Mistrz Rzutu piłką lekarską – Sławomir Wijaszka
Mistrz Strzału z łuku – Janina Gocal
Mistrz Darta – Lidia Siebierska
Klasyfikacja Drużynowa
I miejsce Reprezentacja z Nasielska
II miejsce Reprezentacja z Serocka
III miejsce Reprezentacja z Marek
IV miejsce Reprezentacja z Legionowa
Cała impreza przebiegało w przyjaznej, zdrowej atmosferze. Seniorzy wykazali się wspaniałą kondycją, zawziętością, śpiewali, dopingowali po prostu dobrze się bawili. Na koniec odbył się kurs tańca oraz animacje przy ognisku.
To co widzimy się za rok?

Tekst: Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o., zdjęcia: Maria Wal, Eugeniusz Gołaś, Stefan Woźniak, SIS Sp. z o.o.