Tak się bawił Serock na festynie świętowojciechowym

Festyn świętowojciechowy co roku ściąga do Serocka rzesze gości. Przybywają nie tylko mieszkańcy gminy, ale również jej sympatycy i turyści. Nie inaczej było w tym roku.

25 maja, tradycyjnie ze stadionu miejskiego wyruszył barwny korowód, któremu tym razem towarzyszyło hasło „San Serock”. Poprowadził go zespół Vistula River Brass Band. Serocczanie jako mieszkańcy i przedstawiciele różnych środowisk działających na terenie gminy zaprezentowali się kolorowo i radośnie we wspólnym przemarszu. Ze sceny – zmierzających na rynek – witali: Przemek Sasha Żejmo i Małgorzata Czyżycka – artyści sceny kabaretowej – konferansjerzy tegorocznej imprezy.

Gości biorących udział w festynie powitali przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Artur Borkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku  – Mariusz Rosiński, W towarzystwie świętego Wojciecha życzyli mieszkańcom i gościom dobrej zabawy, ale również przypomnieli o patronacie św. Wojciecha, dla uczczenia którego organizowane są te wielkie obchody.


Święto Wojciechowe jest okazją do zaprezentowania dorobku grup artystycznych działających w gminie. Przed publicznością wystąpiły dzieci i młodzież, których ze wzruszeniem dopingowali najbliżsi. Wiele emocji wzbudziły występy członków Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej. Hity po Polsku wykonał Zespół Dr Rock, którego wokalistka pochodzi z Serocka.

Tego dnia na scenie stanęli również korfballiści, którzy podczas ceremonii dekoracji uhonorowani zostali medalami i statuetkami. To ważna chwila dla serockich korfbaliistów, drużyna bowiem, która zawiązała się pod koniec ubiegłego roku i tak naprawdę debiutuje na arenie sportowej, zdobyła już tytuł Mistrza Polski! Największe gratulacje!

Najmocniej oczekiwanym punktem programu był bez wątpienia koncert Patrycji Markowskiej. Wokalistka, wspierana dzielnie przez rzesze fanów, wykonała swoje największe hity.


Festynowi towarzyszyły również stoiska promocyjne i gastronomiczne. Nie zabrakło też placu zabaw dla dzieci. Na stoiskach Urzędu Miasta i Gminy w Serocku i Starostwa Powiatu Legionowskiego można było wygrać lokalne gadżety i otrzymać materiały promocyjne.

Wspólne Wojciechowe Świętowanie zakończyło się pokazem sztucznych ogni.

W imieniu Burmistrza Artura Borkowskiego serdecznie dziękujemy Państwu za wspólną zabawę, wsparcie i życzliwość. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego festynu.

Tekst: Referat Komunikacji Społeczne, zdjęcia: Marta D. Woźniak i Referat Komunikacji Społeczne UMiG Serock

Więcej zdjęć TUTAJ