Spotkanie z książką – „Carrie Fisher- Księżniczka po przejściach”

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyło się „Spotkanie z Książką”, a gościem był Piotr Mackowiak dyrektor Dream Music & Dream Books. Wydawca wielu płyt i książek biograficznych m.in. księżnej Diany, Margaret Thatcher oraz takich artystów jak Taylor Swift, Nick Cave, Edith Piaf, Michale Jackson, Adele i innych. Na spotkaniu rozmawialiśmy o jednej z książek, wydanej niemal dokładnie rok remu. Książce poświęconej aktorce Carrie Fisher – księżniczce Lei, bez której filmową sagę Star Wars trudno sobie wyobrazić. Carrie Fisher odkrył i wykreował producent Georg Lucas. W swojej książce opowiedziała całą prawdę o swoim trudnym życiu. Panowie, Mackowiak i Gęsikowski rozmawiali o tym, jak stała się ikoną popkultury, po tym, gdy wcieliła się w jedną z głównych postaci trylogii Lucasa. Tematem było szalone i trudne dzieciństwo autorki, również jej problemy życiowe, które narastały po tym, gdy stała się rozpoznawalna. Mówiono także o tym, co ją skłoniło do napisania tej książki. Wspominano sławny Hollywood i oczywiście rozmawiano o planie, gdzie odbywały się gwiezdne przygody.

W trakcie rozmowy pojawili się dodatkowi goście, jako pierwszy przybył przywódca ciemnej strony mocy –Lord Vader oraz jego szturmowcy. Dostojne i monumentalne postaci bohaterów zaparły dech w piesiach publiczności. Dalsza część spotkania zamieniła się w arenę wiedzy na temat Gwiezdnej Sagi. Przeprowadzono quiz, konkurs telepatyczny i laserowy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami, pod postacią książki „Carrie Fisher- Księżniczka po przejściach” i vouchery do Laser-War w Legionowie.

Dodatkową niespodzianką dla prawdziwych pasjonatów gwiezdnych przygód była prezentacja trailerów najnowszej części „Łotr 1”.

Publiczność była szczęśliwa, że miała okazję zobaczyć i porozmawiać o bohaterach, których zna od lat. Sesje zdjęciowe trwały jeszcze przez chwilę po zakończeniu spotkania. Na koniec istniała także możliwość zakupienia książek z wydawnictwa Dream Music & Dream Books w promocyjnych cenach.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom tego spotkania serdecznie dziękujemy.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku